Promocja na wjazd do Bhutanu… Czy na pewno oznacza to, o czym myślisz?

Promocja na wjazd do Bhutanu… Czy na pewno oznacza to, o czym myślisz?

Promocja na wjazd do Bhutanu Wyprawy do Azji

Zapewne słyszał*ś, że od końca ubiegłego roku obowiązuje 50-procentowa promocja na wjazd do Bhutanu, ale czy aby na pewno ceny wyjazdu są o 50% niższe?

Wiele osób wyobraża sobie, że po 50-procentowej promocji na wjazd do Bhutanu ceny spadły o połowę. Powiedzmy, że do tej pory dzień pobytu kosztował 250 USD (przeczytaj ile kosztuje podróż do Bhutanu), więc teraz jest 125 USD, czyli znośnie. Nic bardziej mylnego.

50-procentowa promocja na wjazd do Bhutanu dotyczy tylko SDF-u.

Co to jest SDF?

To opłata za zrównoważony rozwój Bhutanu (ang.: sustainable development fee), czyli mówiąc bardziej po ludzku: “pozwolenie na wjazd do Bhutanu”, albo “opłata klimatyczna”.
Po pandemii SDF podniesiono z 65 USD na 200. Obecnie obniżono go o 50%, czyli pozwolenie na wjazd kosztuję cię stówkę dziennie. W tej opłacie, z punktu widzenia turysty, nie ma nic — ani noclegów, ani transportu, ani wizy, ani przewodnika… Płacisz za przywilej wjechania do Bhutanu i tyle.

Skąd się bierze to nieporozumienie

Zapewne słyszał*ś, że dzień pobytu w Bhutanie kosztuje ok. 250 USD, ale nikt nigdy Ci nie wyjaśniał, że ta cena końcowa składała się z 2 elementów:
SDF (65 USD) i pakietu usług turystycznych (185 USD).

I nadal jest podobnie, tylko SDF jest dużo wyższy. Zrezygnowano natomiast z pakietu usług turystycznych, zastępując go realnymi kosztami pobytu.

Oznacza to, że oprócz 100 USD SDF-u za dzień, musisz doliczyć koszty podróży: zakwaterowanie (licencjonowane hotele), transport (licencjonowany kierowca, z zatwierdzonym przez rząd samochodem), licencjonowany przewodnik. Nie spodziewaj się cen rodem z Indii. Bhutan to kierunek drogi, żeby nie powiedzieć luksusowy.

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki obniżce SDF-u ceny wróciły mniej więcej do poziomu tych sprzed pandemii — czyli jakieś 250 – 300 USD za dzień pobytu (w zależności od ilości osób, sezony itp.).


Bhutan; Tygrysie Gniazdo Paro; wyprawy do Azji

Marzysz o podróży do Bhutanu?

Chcesz  doświadczyć, na czym polega bhutańskie szczęście?
Poczuć, że jesteś poza czasem, że świat zwalnia – odpocząć od zgiełku i hałasu? 


Promocja na wjazd do Bhutanu… Czy na pewno oznacza to, o czym myślisz?
Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.