O MNIE

O MNIE

Iwona Bartoszcze


IWONA BARTOSZCZE

Pomagam spełniać marzenia o podróżach do Tybetu, Bhutanu, Nepalu i Birmy

Przygotowuję luksusowe podróże w Himalaje – do Tybetu, Bhutanu i Nepalu. Czym dla mnie jest luksus? Twoim pragnieniem. To jest klucz. Bez względu na to, czy oznacza on dla Ciebie pobyt w królewskim hotelu w Bhutanie, czy skromny nocleg na trekkingu wokół Mt. Kailash.

Przygotowuję podróże dla osób, chcą podarować sobie wyjątkowe doświadczenia, które nie tylko pozwalają odpocząć, ale także wzbogacają duchowo. Które cenią to, że wyjazd jest dostosowany do nich (a nie, że oni się muszą dostosowywać do programu).

Staram się, aby moja praca przynosiła korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Wierzę, że podróże mają moc zmieniania nas samych. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.


Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

Współpracuję z małymi lokalnymi biurami w Tybecie, Bhutanie, Nepalu, Birmie i Chinach, prowadzonymi przez osoby głęboko osadzone w lokalnej społeczności; dla których odpowiedzialna turystyka jest priorytetem. Z osobami, które znam osobiście, cenię, lubię i z którymi sama miałam okazję podróżować. Z ludźmi, zaangażowanymi w ochronę własnej tradycji i kultury oraz pomoc innym.

W mojej działalności zależy mi na tworzeniu podróży, które transformują uczestników i wywierają pozytywny wpływ na odwiedzane miejsca.

Przeczytaj, co mówią o mnie moi klienci

DLACZEGO SIĘ TYM ZAJMUJĘ?

Kiedyś pewna mądra kobieta powiedziała mi, że patrząc na mnie widzi most między kulturami. Między Tybetem i Polską, bo mieszkam tu, ale duszą jestem stamtąd… W Polsce, tęsknię za Tybetem, myślę o Tybecie, cały czas mówię o Tybecie, jestem w stałym kontakcie z Tybetańczykami, a nawet… śni mi się Tybet. Od ponad 20 lat zgłębiam kulturę Tybetu i tą duchową, a ostatnio, tę bardziej praktyczną – medycynę tybetańską. Zanurzam się głębiej i głębiej. Kiedy podróżuję po Tybecie, mam uczucie powrotu do w domu, czuję przynależność… Czuję się szczęśliwa i wolna. Czuję się stamtąd.

Misją mojej firmy jest transformacja poprzez kontakt z odmienną kulturą, spotkanie z innym sposobem myślenia, definicją czasu, itd. Wiem, że to działa, no mnie samą samą podróże do Tybetu bardzo zmieniły. To także możliwość pomagania Tybetańczykom w mądry i zrównoważony sposób – dając wędkę a nie rybę.

Przez 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie, znam realia życia na dachu świata. Moją osobistą misją jest pokazywanie Tybetu takim jaki jest tu i teraz, bez lukru z naszych wyobrażeń oraz bez syndromu ofiary, w których w zachodniej świadomości z często zamykamy Tybetańczyków.

MOJE DLACZEGO…

  • Uważam, że podróż ma moc transformacji nas samych poprzez kontakt z innym, ale i świata. Dokonując właściwych wyborów możemy zmienić świat na lepsze; to szczególnie ważne zwłaszcza w Tybecie.
  • Lubię pomagać. Chcę by organizowane przeze mnie podróże pomagały moim Klientom spełniać ich marzenia, ale także żeby pomagały lokalnym społecznościom w odwiedzanych przez nich krajach. Dlatego współpracuję tylko z zaprzyjaźnionymi lokalnymi biurami, które angażują się w działalność społeczna i ekologiczną.
  • Cenię sobie uczciwość i prawdę. Uważne obserwowanie świata, dociekliwość, szukanie „dziury w całym” – lubię poznawać rzeczy takie jakie są, bez zbędnego lukru. Tybet, Bhutan czy Birma są dla mnie fascynującymi miejscami takie jakie są, bez otoczki magii, mistycyzmu czy wielkiej szczęśliwości. I chcę pokazać ten prawdziwy Tybet, Bhutan czy Birmę Tobie.
  • Lubię się dzielić moją wiedzą – i robię to pisząc do National Geographic Traveler i nie tylko.
  • Wartością dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem i jego historią. W drodze i podczas organizacji podróży.
  • Znam kraje, do których organizuję wyjazdy, przez ostatnie kilkanaście lat podróżowałam po nich wielokrotnie sama, i z turystami. Znam je także od najciemniejszej strony – przez niemal 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie.
  • Lubię planować i organizować. Wmyślam dla moich klientów i siebie samej coraz to nowe plany podróży do Tybetu (dach świata mi się chyba nigdy nie znudzi).

LUBIĘ PISAĆ I DZIELIĆ SIĘ MOJĄ WIEDZĄ

Współpracuję z NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER

Dotychczas ukazało się 5 moich tekstów:


E-booki

  • Bhutan. Jak zorganizować podróż? Kompendium wiedzy dotyczącej organizacji indywidualnej podróży do Bhutanu. Jeśli woła Cię podróż do krainy wielkiej szczęśliwości, z tego e-booka dowiesz się jak z łatwością zrealizować swoje marzenie.
  • Bhutan i Tybet od kuchni. Książka kucharska z przepisami zebranymi podczas podróży do Bhutanu i Tybetu (muszę się przyznać, bardzo lubię jeść, choć na to nie wyglądam). Znajdziesz tu między innymi przepisy na pierożki tybetańskie momo i bhutańskie ema datsi.

Wszystkie e-booki możesz kupić w moim sklepie.


„108” – książka-prezent na urodziny Dalajlamy XIV

Przez 7 lat współpracowałam z  Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń – zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie. W 2015 r., razem z przyjaciółmi – podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.Ś. Dalajlamy XIV, Udało nam się przekazać ją Jego Światobliwości.


Możesz mnie także posłuchać w Polskim Radiu i w Radiu RAM


Jestem także certyfikowanym dietetykiem medycyny tybetańskiej.


Galeria