O MNIE

wyprawa do azji 1

O MNIE

o-mnie

IWONA BARTOSZCZE

JESTEM PRZEWODNICZKĄ PO TYBECIE, BHUTANIE, BIRMIE I NEPALU

Zajmuję się organizacją podróży do Tybetu, Birmy, Bhutanu i Nepalu. Doradzam, załatwiam permity, bilety na pociąg, koordynuję, pilnuję, żeby wszystko poszło „jak po maśle”. Moi Klienci chwalą mnie za profesjonalizm, dobrą organizację i wiedzę, a także za poczucie humoru i dystans, także i do własnej osoby. Staram się, żeby podróże, które organizuję przynosiły korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Wierzę, że podróże mają moc zmieniania nas samych. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.

Współpracuję z lokalnymi biurami podróży w Tybecie, Birmie, Chinach, Nepalu i Bhutanie. Ludzie, którzy w nich pracują to moi przyjaciele.

Jak to się zaczęło? Tybet był ze mną od zawsze. Odkąd pamiętam marzyłam o tym, żeby tam pojechać. I kiedy przy okazji podróży po Chinach w 2006 r. przejeżdżałam przez Kham (wschodni Tybet) zrozumiałam, że muszę tu wrócić. Rok później wróciłam; i w kolejnym roku, i w kolejnym, i tak już kilkanaście lat. Tybet, to moje miejsce na ziemi. Zostałam licencjonowanym pilotem wycieczek, dzięki temu mogłam jeździć do Tybetu częściej i pokazywać ten kraj innym ludziom, taki, jakim ja go widzę – tajemniczy, magiczny ale i zwykły, niewolny od wad. Prowadzę wycieczki oraz autorskie programy dla CT Poland, Kobiety w podróży, Soul Travel. Współpracowałam także z biurami Africa Line, Barents.pl, Wyprawy z reporterem, Aslema Tours.

Przez 7 lat pracowałam dla Programu Tybetańskiego Fundacji Inna Przestrzeń – Ratuj Tybet – zajmowałam się prawami człowieka. W 2011 r. pojechałam po raz pierwszy do Birmy. Podobnie jak Tybet, Birma zawsze była gdzieś w mojej głowie. Ta nazwa obiecywała coś ulotnego, tajemniczego. Coś bardzo egzotycznego. Nie zawiodłam się. Bardzo lubię tam wracać.

Lubię dzielić się moją wiedzą. W 2015 r., razem z przyjaciółmi – podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.Ś. Dalajlamy XIV. Od lutego 2017 współpracuję z National Geographic Traveler. Dotychczas ukazały się 4 moje teksty:

Posłuchaj mnie w Polskim Radiu i w Radiu RAM.

Mam szczęście. Robię to, co kocham i mogę dzielić się tym z innymi.

 

↓ Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie albo zadzwoń. ↓


KLIKNIJ NA OBRAZEK I POBIERZ MINI PRZEWODNIK PO TYBECIE

https://mailchi.mp/4076531f1bf0/tybet-mini-przewodnik-wyprawydoazji