O MNIE

O MNIE

Iwona Bartoszcze


IWONA BARTOSZCZE

Pomagam spełniać marzenia o podróżach do Tybetu, Bhutanu, Nepalu i Birmy

Przygotowuję podróże marzeń dla osób, które nie chcą podróżować z biurem podróży, cenią sobie to, że wyjazd jest dostosowany do nich (a nie, że oni się muszą dostosowywać do programu). Pomagam osobom, które nie mają czasu na lekturę kolejnych stron internetowych i forów podróżniczych, ani czasu by załatwiać formalności związane z organizacją podróży. Organizuję także luksusowe wakacje w Bhutanie. Doświadczenia, które nie tylko pozwolą Ci odpocząć, ale także wzbogacą duchowo.

Staram się, żeby podróże, które organizuję przynosiły korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Wierzę, że podróże mają moc zmieniania nas samych. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.


Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

Współpracuję z małymi lokalnymi biurami w Tybecie, Bhutanie, Nepalu, Birmie i Chinach, prowadzonymi przez osoby głęboko osadzone w lokalnej społeczności; dla których odpowiedzialna turystyka jest priorytetem. Z osobami, które znam osobiście, cenię, lubię i z którymi sama miałam okazję podróżować. Z ludźmi, zaangażowanymi w ochronę własnej tradycji i kultury oraz pomoc innym.

W mojej działalności zależy mi na tworzeniu podróży, które transformują i wywierają pozytywny wpływ na odwiedzane miejsca.

Przeczytaj, co mówią o mnie moi klienci

DLACZEGO SIĘ TYM ZAJMUJĘ?

Kiedyś pewna mądra kobieta powiedziała mi, że jestem mostem między kulturami. Między Tybetem i Polską, bo mieszkam tu, ale duszą jestem stamtąd… Najpierw wydało mi się to, nazwijmy to kolokwialnie, cokolwiek “dziwne”, ale jak się nad tym zastanowić, coś jest na rzeczy. Kiedy jestem w Polsce, tęsknię za Tybetem, myślę o Tybecie, cały czas gadam o Tybecie, jestem w stałym kontakcie z Tybetańczykami, a nawet… śni mi się Tybet. Od ponad 20 lat zgłębiam kulturę duchową Tybetu i tą duchową, a ostatnio, tę bardziej praktyczną – studiuję medycynę tybetańską, w aspekcie leczenia dietą. Kiedy jestem tam ,w Tybecie, mam uczucie powrotu do w domu, czuję przynależność…Czuję się szczęśliwa i wolna. Jestem stamtąd.

Misją mojej firmy jest pomaganie Tybetańczykom, przez podróże które organizuję. Przez 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie, wiem jak wyglądają realia życia na dachu świata. Moją osobistą misją jest pokazywanie Tybetu takim jaki jest tu i teraz, bez lukru z naszych wyobrażeń oraz bez syndromu ofiary, w których w zachodniej świadomości z często zamykamy Tybetańczyków.

MOJE DLACZEGO…

  • Lubię pomagać. Chcę by organizowane przeze mnie podróże pomagały moim Klientom spełniać ich marzenia, ale także żeby pomagały lokalnym społecznościom w odwiedzanych przez nich krajach. Dlatego współpracuję tylko z zaprzyjaźnionymi lokalnymi biurami, które angażują się w działalność społeczna i ekologiczną.
  • Uważam, że podróż ma moc transformacji nie tylko nas samych, ale i świata. Dokonując właściwych wyborów możemy zmienić świat na lepsze; to szczególnie ważne zwłaszcza w Tybecie.
  • Cenię sobie uczciwość i prawdę. Jestem dobrą obserwatorką, a przy tym dociekliwą, zawsze szukam “dziury w całym”. Lubię poznawać rzeczy takie jakie są, bez zbędnego lukru. Tybet, Bhutan czy Birma są dla mnie fascynującymi miejscami takie jakie są, bez otoczki magii, mistycyzmu czy wielkiej szczęśliwości. I chcę pokazywać ten prawdziwy Tybet, Bhutan czy Birmę innym.
  • Lubię się dzielić moją wiedzą – więcej dowiesz się na ten temat dalej.
  • Wartością dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem i jego historią. W drodze i podczas organizacji podróży.
  • Znam kraje, do których organizuję wyjazdy, przez ostatnie kilkanaście lat byłam w nich wielokrotnie sama, jak i podróżując z turystami. Znam je także od najciemniejszej strony – przez niemal 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie.
  • Lubię planować i organizować. Nawet jak nie jestem w drodze, wymyślam dla siebie nowe plany podróży do Tybetu (dach świata mi się chyba nigdy nie znudzi).

LUBIĘ PISAĆ I DZIELIĆ SIĘ MOJĄ WIEDZĄ

Współpracuję z NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER

Dotychczas ukazało się 5 moich tekstów:


E-booki

  • Bhutan i Tybet od kuchni. Książka kucharska z przepisami zebranymi podczas wieloletnich podróży do Bhutanu i Tybetu. Znajdziesz tu między innymi przepisy na pierożki tybetańskie momo.

Wszystkie e-booki możesz kupić w moim sklepie.


“108” – książka-prezent na urodziny Dalajlamy XIV

Przez 7 lat współpracowałam z  Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń – zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie. W 2015 r., razem z przyjaciółmi – podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.Ś. Dalajlamy XIV,


Możesz mnie także posłuchać w Polskim Radiu i w Radiu RAM


Galeria