O MNIE

O MNIE

 

IWONA BARTOSZCZE

Pomagam spełniać marzenia o podróżach do Tybetu, Bhutanu, Nepalu

Przygotowuję luksusowe podróże w Himalaje do Tybetu, Bhutanu i Nepalu. Czym dla mnie jest luksus? Twoim pragnieniem. To jest klucz. Bez względu na to, czy oznacza on dla Ciebie pobyt w królewskim hotelu w Bhutanie, czy skromny nocleg na trekkingu wokół Mt. Kailash.
Pomagam osobom, które chcą podarować sobie wyjątkowe doświadczenia, które nie tylko pozwalają odpocząć, ale także wzbogacają wewnętrznie. Które cenią to, że wyjazd jest dostosowany do nich (a nie, że oni się muszą dostosowywać do programu).
Staram się, aby moja praca przynosiła korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Wierzę, że podróże mają moc zmieniania nas samych. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.

 

Iwona Bartoszcze

Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

Współpracuję z małymi lokalnymi biurami w Tybecie, Bhutanie, Nepalu, Birmie i Chinach, prowadzonymi przez osoby głęboko osadzone w lokalnej społeczności; dla których odpowiedzialna turystyka jest priorytetem. Z osobami, które znam osobiście, cenię, lubię i z którymi sama miałam okazję podróżować. Z ludźmi, zaangażowanymi w ochronę własnej tradycji i kultury oraz pomoc innym.

W mojej działalności zależy mi na tworzeniu podróży, które transformują uczestników i wywierają pozytywny wpływ na odwiedzane miejsca.
Przeczytaj, co mówią o mnie moi klienci

DLACZEGO SIĘ TYM ZAJMUJĘ?

Kiedyś pewna mądra kobieta powiedziała mi, że patrząc na mnie, widzi most między kulturami. Między Tybetem i Polską, bo mieszkam tu, ale duszą jestem stamtąd… W Polsce tęsknię za Tybetem, myślę o Tybecie, cały czas mówię o Tybecie, jestem w stałym kontakcie z Tybetańczykami, a nawet… śni mi się Tybet. Od ponad 20 lat zgłębiam kulturę Tybetu i tą duchową, a ostatnio, tę bardziej praktyczną medycynę tybetańską. Zanurzam się głębiej i głębiej. Kiedy podróżuję po Tybecie, mam uczucie powrotu do w domu, czuję przynależność… Czuję się szczęśliwa i wolna. Czuję się stamtąd.

Misją mojej firmy jest transformacja poprzez kontakt z odmienną kulturą, spotkanie z innym sposobem myślenia, definicją czasu itd. Wiem, że to działa; mnie samą podróże do Tybetu bardzo zmieniły. To także możliwość pomagania Tybetańczykom w mądry i zrównoważony sposób dając wędkę a nie rybę.

Przez 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie, znam realia życia na dachu świata. Moją osobistą misją jest pokazywanie Tybetu takim, jaki jest tu i teraz, bez lukru z naszych wyobrażeń oraz bez syndromu ofiary, w których w zachodniej świadomości z często zamykamy Tybetańczyków.

  • Uważam, że podróż ma moc transformacji nas samych poprzez kontakt z innym, ale i świata. Dokonując właściwych wyborów, możemy zmienić świat na lepsze; to szczególnie ważne zwłaszcza w Tybecie.
  • Lubię pomagać. Chcę by organizowane przeze mnie podróże, pomagały moim Klientom spełniać ich marzenia, ale także żeby pomagały lokalnym społecznościom w odwiedzanych przez nich krajach. Dlatego współpracuję tylko z zaprzyjaźnionymi lokalnymi biurami, które angażują się w działalność społeczna i ekologiczną.
  • Cenię sobie uczciwość i prawdę. Uważne obserwowanie świata, dociekliwość, szukanie “dziury w całym” – lubię poznawać rzeczy takie jakie są, bez zbędnego lukru. Tybet, Bhutan czy Birma są dla mnie fascynującymi miejscami takie, jakie są, bez otoczki magii, mistycyzmu czy wielkiej szczęśliwości. I chcę pokazać ten prawdziwy Tybet, Bhutan czy Birmę Tobie.
  • Lubię się dzielić moją wiedzą. Robię to pisząc do National Geographic Traveler i nie tylko.
  • Wartością dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem i jego historią. W drodze i podczas organizacji podróży.
  • Znam kraje, do których organizuję wyjazdy, przez ostatnie kilkanaście lat podróżowałam po nich wielokrotnie sama, i z turystami. Znam je także od najciemniejszej strony  przez niemal 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie.
  • Lubię planować i organizować. Wmyślam dla moich klientów i siebie samej coraz to nowe plany podróży do Tybetu (dach świata mi się chyba nigdy nie znudzi).

LUBIĘ PISAĆ I DZIELIĆ SIĘ MOJĄ WIEDZĄ

Współpracuję z NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER.

Dotychczas ukazało się 5 moich tekstów:

E-booki

Podróż do Tybetu. Przewodnik (wydanie II.), w którym na ponad 90 stronach zebrałam praktyczne informacje dotyczące organizacji podróży do Tybetu. Znajdziesz tu całą niezbędną wiedzę zebraną w jednym miejscu.

Bhutan. Jak zorganizować podróż? Kompendium wiedzy dotyczącej organizacji indywidualnej podróży do Bhutanu. Jeśli woła Cię podróż do krainy wielkiej szczęśliwości, z tego e-booka dowiesz się jak z łatwością zrealizować swoje marzenie.

Bhutan i Tybet od kuchni. Książka kucharska z przepisami zebranymi podczas podróży do Bhutanu i Tybetu (muszę się przyznać, bardzo lubię jeść, choć na to nie wyglądam). Znajdziesz tu między innymi przepisy na pierożki tybetańskie momo i bhutańskie ema datsi. 

“108” – książka-prezent na urodziny Dalajlamy XIV
Przez 7 lat współpracowałam z Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń — zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie. W 2015 r. razem z przyjaciółmi — podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.S. Dalajlamy XIV, Udało nam się przekazać ją Jego Świątobliwości.

Możesz mnie także posłuchać w Polskim Radiu, w Radiu RAM oraz podcaście Pawła Drozda.

TYBET, TO DLA MNIE NIE TYLKO  PODRÓŻE…

Jestem certyfikowaną dietetyczką medycyny tybetańskiej.

Pomagam zadbać o zdrowie, równowagę emocjonalną i pełnię energii — żebyś miała/miał więcej życia w życiu.

Dlaczego dietetyka wg medycyny tybetańskiej? Bo sprawdziłam ją na sobie zarówno podczas podróży po Tybecie (a jeżdżę tam prawie 20 lat), jak i stosując swoją wiedzę w codziennym życiu. I to działa. To żadne czary-mary, tylko solidna porcja wiedzy o tym, jak funkcjonuje ciało i psychika, w której człowiek postrzegany jest jako całość, a nie zbiór osobnych organów. Podejście holistyczne, które zdaniem tybetańskich historyków ma już 5000 lat.

W swojej pracy łączę wiedzę zaczerpniętą z tybetańskich tantr medycznych z naszymi lokalnymi tradycyjnymi recepturami.

Galeria