O MNIE

O MNIE

Iwona Bartoszcze


IWONA BARTOSZCZE

Pomagam spełniać marzenia o podróżach do Tybetu, Bhutanu, Nepalu i Birmy

Przygotowuję podróże marzeń dla osób, które nie chcą podróżować z biurem podróży poniewaź cenią sobie to, że wyjazd jest dostosowany do nich (a nie, że oni się muszą dostosowywać do programu). Organizuję także luksusowe wakacje w Bhutanie. Doświadczenia, które nie tylko pozwolą Ci odpocząć, ale także wzbogacą duchowo.

Pomagam osobom, które nie mają czasu na lekturę kolejnych stron internetowych i forów podróżniczych, ani czasu by załatwiać formalności związane z organizacją podróży. 

Staram się, żeby podróże, które organizuję przynosiły korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Wierzę, że podróże mają moc zmieniania nas samych. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.


Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

Współpracuję z małymi lokalnymi biurami w Tybecie, Bhutanie, Nepalu, Birmie i Chinach, prowadzonymi przez osoby głęboko osadzone w lokalnej społeczności; dla których odpowiedzialna turystyka jest priorytetem. Z osobami, które znam osobiście, cenię, lubię i z którymi sama miałam okazję podróżować. Z ludźmi, zaangażowanymi w ochronę własnej tradycji i kultury oraz pomoc innym.

W mojej działalności zależy mi na tworzeniu podróży, które transformują uczestników i wywierają pozytywny wpływ na odwiedzane miejsca.

Przeczytaj, co mówią o mnie moi klienci

DLACZEGO SIĘ TYM ZAJMUJĘ?

Kiedyś pewna mądra kobieta powiedziała mi, że patrząc na mnie widzi most między kulturami. Między Tybetem i Polską, bo mieszkam tu, ale duszą jestem stamtąd… W Polsce, tęsknię za Tybetem, myślę o Tybecie, cały czas mówię o Tybecie, jestem w stałym kontakcie z Tybetańczykami, a nawet… śni mi się Tybet. Od ponad 20 lat zgłębiam kulturę Tybetu i tą duchową, a ostatnio, tę bardziej praktyczną – medycynę tybetańską. Kiedy podróżuję po Tybecie, mam uczucie powrotu do w domu, czuję przynależność…Czuję się szczęśliwa i wolna. Czuję się stamtąd.

Misją mojej firmy jest transformacja poprzez kontakt z odmienną cywilizacją, spotkanie z innym sposobem myślenia, definicją czasu, a także pomaganie Tybetańczykom, przez podróże które organizuję. Przez 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie, znam realia życia na dachu świata. Moją osobistą misją jest pokazywanie Tybetu takim jaki jest tu i teraz, bez lukru z naszych wyobrażeń oraz bez syndromu ofiary, w których w zachodniej świadomości z często zamykamy Tybetańczyków.

MOJE DLACZEGO…

  • Lubię pomagać. Chcę by organizowane przeze mnie podróże pomagały moim Klientom spełniać ich marzenia, ale także żeby pomagały lokalnym społecznościom w odwiedzanych przez nich krajach. Dlatego współpracuję tylko z zaprzyjaźnionymi lokalnymi biurami, które angażują się w działalność społeczna i ekologiczną.
  • Uważam, że podróż ma moc transformacji nas sanych poprzez kontakt z innym, ale i świata. Dokonując właściwych wyborów możemy zmienić świat na lepsze; to szczególnie ważne zwłaszcza w Tybecie.
  • Cenię sobie uczciwość i prawdę. Uważne obserwowanie świata, dociekliwość, szukanie „dziury w całym” – lubię poznawać rzeczy takie jakie są, bez zbędnego lukru. Tybet, Bhutan czy Birma są dla mnie fascynującymi miejscami takie jakie są, bez otoczki magii, mistycyzmu czy wielkiej szczęśliwości. I chcę pokazać ten prawdziwy Tybet, Bhutan czy Birmę Tobie.
  • Lubię się dzielić moją wiedzą – więcej dowiesz się na ten temat dalej.
  • Wartością dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem i jego historią. W drodze i podczas organizacji podróży.
  • Znam kraje, do których organizuję wyjazdy, przez ostatnie kilkanaście lat podróżowałam po nich wielokrotnie sama, i z turystami. Znam je także od najciemniejszej strony – przez niemal 10 lat zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie.
  • Lubię planować i organizować. Wmyślam dla moich klientów i siebie samej coraz to nowe plany podróży do Tybetu (dach świata mi się chyba nigdy nie znudzi).

LUBIĘ PISAĆ I DZIELIĆ SIĘ MOJĄ WIEDZĄ

Współpracuję z NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER

Dotychczas ukazało się 5 moich tekstów:


E-booki

  • Bhutan. Jak zorganizować podróż? Kompendium wiedzy dotyczącej organizacji indywidualnej podróży do Bhutanu. Jeśli woła Cię podróż do krainy wielkiej szczęśliwości, z tego e-booka dowiesz się jak z łatwością zrealizować swoje marzenie.
  • Bhutan i Tybet od kuchni. Książka kucharska z przepisami zebranymi podczas podróży do Bhutanu i Tybetu (muszę się przyznać, bardzo lubię jeść, choć na to nie wyglądam). Znajdziesz tu między innymi przepisy na pierożki tybetańskie momo i bhutańskie ema datsi.

Wszystkie e-booki możesz kupić w moim sklepie.


„108” – książka-prezent na urodziny Dalajlamy XIV

Przez 7 lat współpracowałam z  Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń – zajmowałam się prawami człowieka w Tybecie. W 2015 r., razem z przyjaciółmi – podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.Ś. Dalajlamy XIV, Udało nam się przekazać ją Jego Światobliwości.


Możesz mnie także posłuchać w Polskim Radiu i w Radiu RAM


Galeria