Jak pojechać z Tybetu do Bhutanu?

Jak pojechać z Tybetu do Bhutanu?

z Tybetu do Bhutanu

Często dostaję od Was maile z pytaniem jak pytaniem “chciałbym pojechać do Tybetu, a stamtąd do Bhutanu. Jak to zrobić?”

Chiny, a więc i Tybet, nie mają przejścia granicznego z Bhutanem. Prawdę mówiąc, tereny przygraniczne są punktem sporu miedzy tymi państwami. Z Państwa Środka nie ma także bezpośredniego połączenia lotniczego. Co można zrobić? W chwili obecnej są tylko dwie możliwości:

  1. Pojechać lądem lub polecieć z Lhasy do Katmandu (przejście lądowe miedzy Tybetem a Nepalem zostało otwarte 28.08.2017 r. w nowej lokalizacji) i stamtąd polecieć do Paro.
  2. Pojechać lądem lub polecieć z Lhasy do Katmandu i dalej ruszyć lądem do Sikkimu (potrzebna wiza indyjska i pozwolenie na wjazd), a  stamtąd przez lądowe przejście graniczne do Phuntsholing w Bhutanie.

Niestety na chwilę obecną, innej możliwości nie ma. 🙁

Co ciekawe, wzrastająca liczba turystów z Chin nie nakłoniła póki co Bhutańczyków do otwarcia połączenia lotniczego z Państwem Środka, podczas gdy raz po raz słychać o planach uruchomienia lotów do Rangunu w Birmie, chociaż turystów z Mjanmy jest tam jak na lekarstwo 🙂

Warto pamiętać, że obie podróże muszą być zorganizowane wcześniej, przez lokalnych tour operatorów.  Więcej informacji o tym, jak zorganizować podróż do Bhutanu – znajdziecie tutaj. Więcej na temat organizacji wyjazdu do Tybetu znajdziecie w tym wpisie.


Iwona Bartoszcze

Jestem przewodniczką i pilotką wycieczek do Birmy, Bhutanu, Nepalu i Tybetu. Pomagam organizować wyjazdy indywidualne do Azji. Współpracuję z lokalnymi tour operatorami w Tybecie, Chinach, Birmie, Nepalu i Bhutanie. Prowadzę wycieczki oraz autorskie programy dla CT Poland, Soul Travel, Barents.


 

Jak pojechać z Tybetu do Bhutanu?
Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.