Wyprawy grupowe do Tybetu i Bhutanu

W języku tybetańskim jest słowo, którego nie da się przełożyć jednym polskim wyrazem: yul. Najbliżej byłoby „miejsce” — ale yul to miejsce, które ma swojego gospodarza. Które komuś podlega, coś pamięta i czegoś od ciebie wymaga. Dolina jest yul. Góra jest yul. Twoja rodzinna wieś jest yul, i dlatego to samo słowo znaczy też „dom” i „kraj”.
Człowiek stamtąd, przekraczając przełęcz, nie zmienia scenerii. Wchodzi do kogoś.

My tego pojęcia nie mamy. Mamy „punkt programu”. Dlatego można przejechać przez Bhutan czy Tybet w dziesięć dni, zrobić czterysta zdjęć i wrócić z niczym.

Jedziemy wolno, bo yul nie odsłania się w pośpiechu. Tempo układam pod ludzi, nie pod program. W programie zostaje niezaplanowany czas — na siedzenie, patrzenie i rozmowę — i to nie jest luka do wypełnienia, tylko sedno wyjazdu.

Nie ma rezerwacji online. Jest zgłoszenie i rozmowa. W grupie jest maksymalnie dziesięć osób. Plus ja. I muszę wiedzieć, kogo zabieram — nie sprawdzam kondycji ani portfela, sprawdzam jedno: czy jedziesz zrozumieć, czy jedziesz zobaczyć.

Jeśli liczysz punkty programu, nie jedź ze mną. Będziesz rozczarowany i będziesz miał rację.

Tybet – Everest, Kailash i Królestwo Guge

19 dni przez serce Tybetu – od Lhasy po zachodni Tybet, ze świętem Saga Dawa pod Kailash i ruinami Królestwa Guge.

6–24 czerwca 2027 | od 6200 USD + 1000 PLN

1000 PLN — zaliczka rezerwacyjna płatna przy podpisaniu umowy.
6200 USD — pozostała część płatności za wyjazd.

Zapisy otwarte · do 28 lutego 2027

wyprawy grupowe do tybetu i bhutanu<br />
Wyprawa do Bhutanu Tybet Everest Kailash Królestwo Guge
Wyprawy grupowe do tybetu i bhutanu<br />
Wyprawa do Bhutanu, Bhutan slow travel Spokojny krajobraz Bhutanu symbolizujący podróż w rytmie miejsca

Bhutan w rytmie spokoju

15 dni slow travel przez Bhutan – od Punakha po Bumthang i dolinę Phobjikha, z czasem wolnym i kąpielą Chu Tse.

24.04–8.05.2027 / 15.09–28.09.2027 | od 5400 USD + 1000 PLN

1000 PLN – zaliczka rezerwacyjna płatna przy podpisaniu umowy, odliczana od końcowej ceny.
5400 USD – pozostała płatność za wyjazd.

Wiosna: zapisy otwarte do 15 stycznia 2027.
Jesień: zapisy otwarte do 5 czerwca 2027.

kameralne podróże grupowe

Kto prowadzi te wyprawy

Nazywam się Iwona Bartoszcze. Przez osiemnaście lat pilotażu przeprowadziłam przez Tybet i Bhutan dziesiątki grup — i właśnie dlatego moje własne wyprawy wyglądają inaczej: maksymalnie 10 osób, tempo pod ludzi, nie pod program, i miejsca z mojego osobistego rankingu. Jadę z Tobą osobiście, od pierwszego dnia do ostatniego.
Poznaj moją historię.

Zanim zarezerwujesz miejsce

Miejsc w grupie nie można zarezerwować przez stronę. Przed dołączeniem rozmawiam z każdym uczestnikiem osobiście – przez WhatsApp.