Przewodnik po Tybecie – ebook “Podróż do Tybetu

Przewodnik po Tybecie – ebook “Podróż do Tybetu

Kilka miesięcy temu wydałam przewodnik po Tybecie w formie e-booka. Nie jest to zwykły przewodnik, bo w 50% skupia się na tym, jak zorganizować podróż do Tybetu. Ale bez obaw, opisy fajnych miejsc też są 😉

Być może pamiętasz, taką akcję na FB “Tybet. Przewodnik turystyki odpowiedzialnej”.  Kilka lat temu, razem z przyjaciółmi próbowaliśmy zebrać pieniądze na wydanie przewodnika po Tybecie.  Wtedy nie udało nam się zebrać potrzebnej kwoty, Długo nie mogłam się z tym pogodzić. Pomysł na przewodnik po Tybecie cały czas był w mojej głowie i w końcu, ku mojej ogromnej radości, doczekał się realizacji. Napisałam go sama.

Doskonale pamiętam swoją pierwszą próbę zorganizowania podróży do Tybetu, ze 20 lat temu, Czy muszę Ci pisać, że skończyła się kompletną klęską? Chciałabym, żeby Tobie się to nie przydarzyło,

Jeśli więc:

 • Marzysz o indywidualnej podróży do Tybetu, ale nie wiesz jak ją zorganizować;
 • Nie masz czasu na sprawdzanie stron w internecie i lekturę forów podróżniczych (zwłaszcza, że wiele z nich jest w językach obcych);
 • Chcesz oszczędzić czas i uniknąć kosztownych pomyłek;
 • Zmniejszyć ilość stresu związanego z organizacją podróży
 • Być bardziej bezpieczną/bezpiecznym w podróży
 • Chcesz dowiedzieć się jak się przygotować się do podróży i jak poradzić sobie na miejscu, bo np. obawiasz się choroby wysokościowej;
 • Jedziesz na wycieczkę z biurem podróży i chcesz się dobrze przygotować…
 • I wreszcie… spełnić swoje marzenie o podróży do Tybetu

Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – przewodnik po Tybecie


CO ZNAJDZIESZ W PRZEWODNIKU

W przewodniku znajdziesz zebrane w jednym miejscu informacje praktyczne:

 • jak zaplanować podróż,
 • co zobaczyć,
 • jak załatwić wszystkie formalności
 • jak przygotować się do podróży
 • jak poradzić sobie na miejscu

Pomyślałam to tak, aby mogły z niego skorzystać, zarówno osoby, które chcą pojechać do Tybetu indywidualnie, jak i te, które jadą na wycieczkę z biurem podróży i chcą się dobrze przygotować


CZEGO NIE MA?

W przewodniku nie ma informacji o historii Tybetu (nie jestem historykiem, a do tego załączam listę lektur), o Buddyzmie (o tym z radością opowie Ci lokalny przewodnik). Na ten moment nie ma jeszcze rozdziału o Tybecie zachodnim (Guge, Kailash). Powstanie on za jakiś czas.

Jeśli zdecydujesz się na kupno przewodnika, a ja w międzyczasie napiszę ten rozdział, albo przejście graniczne powróci do Zhangmu/Kodari (słyszałam plotki, że może tak się stać) dostaniesz ode mnie w prezencie te dwa rozdziały.

Tybet. flagi modlitewne. fotorelacja


Jeśli masz jeszcze chwilkę, to opowiem Ci, jak to u mnie było z tym Tybetem…

Tybet był ze mną od zawsze. Odkąd pamiętam marzyłam o podróży do Tybetu. Połykałam jedną książkę o dachu świata za drugą i czułam, że muszę pojechać do Lhasy. Oczami wyobraźni widziałam siebie, jak płynę łodzią przez Brahmaputrę do klasztoru Samye… Wertowałam wte i wewte przewodnik po Tybecie, ale tak naprawdę dalej nie wiedziałam jak zabrać się za zorganizowanie mojej wymarzonej podróży. I kiedy teraz myślę o tych moich pierwszych planach podróżniczych, to wiem, że byłam całkowicie nieprzygotowana. No bo jak było się do tego przygotować? Nie było Internetu, nie było stron takich jak moja, nie miał mi kto pomóc; było trudniej.

Indie

Zrezygnowałam. Zamiast do Tybetu, pojechałam do Indii, Nepalu i na Sri Lankę.  Po koszmarnej podróży z Waranasi do Gaya (20 osób w 6-osobowym przedziale w pociągu plus, w gratisie od losu, jakiś naćpany osobnik, który się do mnie nachalnie przystawiał) dotarłam do Bodhgaya. I tu mnie znalazł Tybet. W Bodhgaya trwały akurat obchody Monlam Chenmo – festiwalu wielkiej modlitwy. Pod drzewem Bodhi zebrali się tybetańscy lamowie, żeby odprawić pudżę. Poznałam tam młodego mnicha – Rose’a (jego angielskie imię wzięło się od ulubionego zespołu Guns & Rosses), który opowiedział mi o Tybecie i o życiu uchodźców. Do Polski wróciłam z przekonaniem, że wiem czym się chcę zajmować – podróżami i Tybetem.

Kham

Kilka lat później wyruszyłam w podróż do Chin. Przejeżdżałam przez Kham (wschodni Tybet) zrozumiałam, że muszę tu wrócić. Moje życie zmieniło się diametralnie. Zaczęłam podróżować po Tybecie, zaangażowałam się w działalność związaną z prawami człowieka. Poznawałam dach świata od podszewki.

Tybet dość szybko nauczył mnie, że „nie wszystko złoto, co się świeci”, i że moja wizja jego cudowności jest zwyczajnie naiwna, a pozory często okazują się być złudne. A kiedy przestałam patrzeć na Tybet przez różowe okulary świętości, cudowności,ten pokazał mi, że jeżeli posłucham samych Tybetańczyków, to mogę im pomóc. Stąd wzięła się moja idea aby pomagać poprzez, to co potrafię robić – organizację podróży. Niektórzy twierdzą, że nie powinno się jeździć na dach świata, bo to niemoralne, bo wspiera się reżim. Myślę, że lepiej jest pojechać i zagłosować pieniędzmi – wybierając tybetańskie biura, tybetańskie hotele, tybetańskich kierowców, sprawiamy, że nasze pieniądze trafiają tam dokąd powinny. To jest fair, a przy okazji to bardzo proste i bardzo skuteczne działanie.

Wtedy nie wiedziałam co zrobić z tym odkryciem, ale teraz już wiem.Kilka lat temu wystartowałam z Wyprawami do Azji. Pomagam ludziom spełniać marzenia o podróżach do Azji i razem z moimi klientami pomagamy Tybetańczykom. Mam szczęście – robię to, co kocham i mogę dzielić się tym z innymi (więcej o mnie i o wartościach, jakimi się kieruję przeczytasz tutaj, a opinie moich klientów znajdziesz tutaj)

Dowiedz się więcej

Kliknij na obrazek poniżej i dowiedz się więcej


Przewodnik po Tybecie – ebook “Podróż do Tybetu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.