Podróż do Bhutanu. W drodze do harmonii

BHUTAN. W DRODZE DO HARMONII

ODNOWA W BHUTANIE Z MEDYCYNĄ TYBETAŃSKĄ, JOGĄ I MEDYTACJĄ W LUKSUSOWYM SPA BHUTAN SPIRIT SANCTUARY

Marzysz o podróży do Bhutanu? Chcesz zwolnić, odetchnąć pełną piersią i w końcu naprawdę odpocząć. Wyciszyć się i odzyskać połączenie ze swoją duszą, wewnętrzną mocą, siłą kreacji. Stworzyć pozytywną zmianę w swoim życiu. Zadbać o harmonię ciała i umysłu w luksusowym tradycyjnym SPA, doświadczyć holistycznego działania zabiegów starożytnej medycyny tybetańskiej, a po powrocie do domu wdrożyć nowe nawyki i rytuały do swojego codziennego życia.

Jesteś we właściwym miejscu! 

W Wyprawach do Azji słucham Twoich najskrytszych pragnień, Biorę planowanie na siebie, Tobie pozostawiając cieszenie się wymarzoną podróżą do Bhutanu. Jestem także licencjonowanym dietetykiem medycyny tybetańskiej, na co dzień pracuję z klientami nad tym, jak mogą czuć się jeszcze lepiej. 

CO ZYSKUJESZ

Konsultacja z lekarzem medycyny tybetańskiej,

który opracuje dla Ciebie program mający na celu osiągnięcie zdrowej równowagi między ciałem, umysłem i duchem, który będziesz mogła/mógł z powodzeniem kontynuować po powrocie do kraju.

Luksusowe zabiegi w tradycyjnym bhutańskim SPA

Terapie ziołowe opierające się na tradycji sowa rigpa (sztuki uzdrawiania) – masaże ziołowe i olejowe, moksa, ziołowe jacuzzi, ziołowa kąpiel z gorącymi kamieniami, masaż kunye. A także zajęcia jogi, lekcje medytacji.

Zanurzysz się w magiczną atmosferę Bhutanu

Poznasz fascynującą kulturę Bhutanu.  Zachwycisz się zapierającymi dech w piersiach widokami, odwiedzając najbardziej spektakularne miejsca w Bhutanie. Doświadczysz, na czym polega słynne bhutańskie szczęście.

Odpoczniesz, odstresujesz się, zregenerujesz siły

Pobyt w Bhutanie to bardzo transformujące przeżycie, dające ogromne poczucie spokoju, relaksu i szczęścia. Zyskasz większe poczucie łączności ze sobą i otaczającym światem, większą harmonię w życiu. Zmienisz postrzeganie otaczającego Cię świata, zajrzysz głębiej w siebie.

Odzyskasz połączenie ze swoją wewnętrzną mocą, siłą kreacji

Nauczysz się medytować, co pozwoli Ci wyciszyć się i odzyskać połączenie ze swoją duszą, wewnętrzną mocą, siłą kreacji. Zdobyte podczas wyjazdu umiejętności będziesz mogła/mógł z powodzeniem stosować po powrocie do domu, żeby odpocząć, uspokoić umysł, dać sobie czas tylko dla siebie.

6-miesieczne wsparcie dietetyczne po powrocie do kraju

Pomogę Ci wdrożyć w codzienne życie plan, opracowany przez bhutańskich lekarzy. Dostosuję go do polskich warunków. Otrzymasz ode mnie wskazówki dotyczące pokarmów zalecanych na dwie kolejne pory roku i dla Twojego typu ciała, zalecenia dotyczące ziół i stylu życia. 

Podróż do Bhutanu wyprawydoazji.pl Dzong Bertolucciego

PRZYKŁADOWY PROGRAM POBYTU

Dzień 1. Przyjazd do Bhutanu

Późnym rankiem wylądujesz na lotnisku w Paro, gdzie spotkasz  się ze swoim kierowcą i przewodnikiem. Razem udacie się do magicznego hotelu i spa – Bhutan Spirit Sanctuary. Po przekroczeniu jego bram zostaniesz powitana/powitany w tradycyjny bhutański sposób. Będziesz mieć czas na odpoczynek i rozgoszczenie się w hotelu. W restauracji podany zostanie 4-daniowy obiad, z lokalnie wyhodowanych ekologicznych warzyw. Po poobiednim odpoczynku zostaniesz  zaproszona/zaproszony do herbaciarni, na jedną z 25 ziołowych herbatek. Spotkasz się także z lekarzem Sowa Rigpa (medycyny tybetańskiej), który doradzi Ci, które z tradycyjnych zabiegów będą optymalne dla Ciebie (w hotelu znajduje się all-inclusive SPA bazujące na starożytnej tradycji medycyny tybetańskiej). Wieczorem, na tarasie zostanie podana 6-daniowa kolacja.

Dzień 2. kultura i tradycja

Dobry początek dnia zapewni Ci  lekcja jogi albo medytacji. W restauracji będzie czekać na Ciebie pyszne śniadanie ala carte.
Po śniadaniu udasz się do stolicy Bhutamu Timphu. Jeśli pogoda pozwoli, nadłożysz nieco drogi, abyś mogła/mógł doświadczyć jednego z ikonicznch bhutańskich widoków z przełęczy Dochu La. W Thimpu czeka Cię wiele atrakcji (program będzie dostosowany do Twoich preferencji ustalimy to na etapie przygotowywania Twojej podróży). Lunch zjesz w jednej z lokalnych restauracji. Po posiłku odwiedzisz Cordyceps Tasting House, gdzie będziesz mieć okazję dowiedzieć się oraz spróbować jednego z najcenniejszych tradycyjnych leków azji kordycepsa. Na kolację wrócisz do hotelu.

Dzień 3. tradycja duchowa

Zaczynasz swój dzień wcześnie rano szklanką ziołowej herbaty. Po krótkich wyjaśnieniach i medytacji wyruszysz na treking na Tygrysie Gniazdo — jedno z najświętszych, najbardziej malowniczych miejsc Bhutanu. Podczas jednej kilku przerw w drodze do świątynirozkoszować się będziesz zapierającymi dech widokami oraz… pysznym śniadaniem. Po powrocie z trekkingu warto wziąć tradycyjną ziołową kąpiel, co uchroni Cię przed zakwasami następnego dnia.
Po południu możesz wziąć udział w jednej z licznych lokalnych aktywności: lekcji ceramiki albo gotowania, kąpieli leśnej, bhutańskich sportów. Zwieńczeniem dnia będzie tradycyjna bhutańska kolacja.

Dzień 4. zrównoważony wpływ

Dzień możesz rozpocząć zajęciami jogi albo medytacją. Po śniadaniu udasz się do klasztoru Eutok. Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w buddyjskich rytuałach i modłach i porozmawiania z mnichami. Podczas spaceru z powrotem do hotelu, w urokliwym miejscu zjesz lunch w formie domowej roboty pikniku.
Po południu przespacerujesz się do pobliskiej wioski Shaba, gdzie spotkasz się z lokalnymi rolnikami. Poznasz techniki oraz plony ich  pracy. W jednym z domów zostaniesz poczęstowana/poczęstowany tradycyjną bhutańską herbatą. 

Dzień 5. Pożegnanie z Bhutanem

Po zdrowym śniadaniu będziesz mieć jeszcze chwilę na poranne praktyki budujące równowagę ciała i umysłu. Następnie kierowca zawiezie Cię na lotnisko w Paro, skąd polecisz do domu lub udasz się w inne piękne miejsce Bhutanu. 

Cena pobytu w Bhutanie

(dla przykładowego programu)
  • od 5508 USD – dla 1 osoby
  • od 7408 USD –  dla paru
W cenie
  • zakwaterowanie w hotelu 5 gwiazdkowym
  • zdrowe posiłki, przygotowywane w myśl zasady z pola na stół
  • konsultacja z lekarzem medycyny tybetańskiej
  • 1 zabieg w spa dziennie
  • zekcje jogi i medytacji
  • lekcja gotowania, kąpiel leśne, lekcja ceramiki, tradycyjne bhutańskie sporty (do wyboru)
  • samochód z kierowcą
PODRÓŻ DO BHUTANU CAŁKOWICIE DOSTOSOWANA DO CIEBIE

To Ty decydujesz o kształcie Twojej podróży. Program zamieszczony powyżej jest tylko przykładem. Może być sercem Twojej podróży albo tylko krótkim dodatkiem. Możesz wydłużyć swój pobyt w SPA, albo rozbudować o inne magiczne miejsca Bhutanu albo o dodatkowe aktywności, które pozwolą Ci jeszcze lepiej doświadczyć bhutańskiego stylu życia, odpocząć i zregenerować siły.

Jeśli chcesz, żebym towarzyszyła Ci w tej podróży, zdejmowała z Twoich ramion wszelkie formalności na miejscu, opowiadała Ci o Bhutanie, wyjaśniała tajniki medycyny tybetańskiej, albo po prostu obawiasz się, że Twój angielski nie jest wystarczający, napisz do mnie.

Zapraszam Cię na rozmowę o Twojej wymarzonej podróży. Porozmawiamy o tym, jak ma wyglądać Twoja wymarzona podróż do Bhutanu. Czego chcesz doświadczyć? Co zobaczyć? Odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości związane zarówno z samym podróżowaniem po Bhutanie, jak i tradycyjną medycyną sowa rigpa. Zadzwoń do mnie albo napisz — przycisk Porozmawiajmy o Twojej podróży przeniesie Cię do wiadomości e-mail. 

Kiedy pierwszy raz pojechałam do Królestwa Grzmiącego Smoka, zaskoczył mnie spokój. Szum wiatru, cykady, odgłosy ptaków. Poza stolicą spotyka się niewielu ludzi; przez cały dzień może Cię minąć na drodze jeden samochód. Otacza Cię nieskażona przyroda, a piękna architektura harmonijnie wpisuje się w środowisko naturalne.  

Brzmi jak bajka? Nie, to opis Bhutanu. 

PODRÓŻ DO BHUTANU – POZNAJ OPINIE MOICH KLIENTÓW

Fantastyczna podróż! 🙂 Bardzo dbano o mnie, żebym miała wegańskie posiłki za co jestem niezmiernie wdzięczna. Bhutańczycy, przemili i nadzwyczaj gościnni. 

Ania H.

Pani Iwono, super wyjazd. Yezer nie zawiódł i odkryliśmy kolejne atrakcje Buthanu – udało nam się nawet spróbować  strzelać z łuku. Bardzo pani dziękujemy za super organizacje naszego wyjazdu.

Anna C.

Bardzo Ci dziękuję za pokazanie mi Bhutanu z cudownymi Twoimi emocjami wplecionymi w pełne wiedzy opisy. To były wspaniałe dni!

Jolanta

Bardzo dziękuję za bezcenną pomoc w zorganizowaniu naszej wyprawy do Bhutanu i Sikkimu. Wróciliśmy z masą wrażeń i zdjęć. 

A.B,

Moje referencje znajdziesz tutaj