O MNIE

wyprawa do azji 1

O MNIE

o-mnie

IWONA BARTOSZCZE

PILOT WYCIECZEK, PRZEDSTAWICIELKA LOKALNYCH TOUR OPERATORÓW W TYBECIE, BIRMIE I BHUTANIE.

Tybet był ze mną od zawsze. Odkąd pamiętam marzyłam o tym, żeby tam pojechać. I kiedy przy okazji podróży po Chinach przejeżdżałam przez Kham (wschodni Tybet) zrozumiałam, że muszę tu wrócić. Rok później wróciłam; i w kolejnym roku, i w kolejnym, i tak już kilkanaście lat. Tybet, to moje miejsce na ziemi.

Zostałam licencjonowanym pilotem wycieczek, dzięki temu mogłam jeździć do Tybetu częściej i pokazywać ten kraj innym ludziom, taki, jakim ja go widzę – tajemniczy, magiczny ale i zwykły, niewolny od wad. Prowadzę wycieczki oraz autorskie programy dla CT Poland, Kobiety w podróży, Adventure Club, Soul Travel. Współpracowałam także z biurami Barents.pl, Wyprawy z reporterem, Aslema Tours.

Przez 7 lat pracowałam dla programu Ratuj Tybet – zajmowałam się prawami człowieka. Przepłakałam wiele nocy, nie mogąc przejść do porządku dziennego nad okrucieństwem, jakie spotyka Tybetańczyków. Żeby „zmienić otoczenie” w 2011 r. pojechałam do Birmy. Podobnie jak Tybet,  Birma zawsze była gdzieś w mojej głowie. Ta nazwa obiecywała coś ulotnego, tajemniczego. Coś bardzo egzotycznego. Nie zawiodłam się. Bardzo lubię tam wracać.

W 2015 r., razem z przyjaciółmi, podróżnikami, specjalistami od Tybetu, napisałam książkę „108” – prezent na 80 urodziny J.Ś. Dalajlamy XIV.

Do niedawna jeszcze, pracowałam na etacie, obecnie zajmuję się organizacją podróży do Tybetu, Birmy, Bhutanu i Nepalu. Doradzam, załatwiam permity, bilety na pociąg, koordynuję, pilnuję, żeby wszystko poszło „jak po maśle”.

Moi Klienci chwalą mnie za profesjonalizm, dobrą organizację i wiedzę, a także za poczucie humoru i dystans, także i do własnej osoby.

Staram się, żeby podróże, które organizuję przynosiły korzyść nie tylko moim Klientom, ale i ludziom w krajach, które odwiedzają. Odpowiedzialna turystyka jest dla mnie ważna.

Współpracuję z lokalnymi biurami podróży w Tybecie, Birmie, Chinach, Nepalu  Bhutanie. Ludzie, którzy w nich pracują to moi przyjaciele.

Mam szczęście. Robię to, co kocham i mogę dzielić się tym z innymi.

↓ Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie albo zadzwoń. ↓


Posłuchaj mnie w Polskim Radiu i w Radiu RAM


Od lutego 2017 współpracuję z National Geographic Traveler. Dotychczas ukazały się 4 moje teksty: